Zaakceptuj truskawkowy tydzień | Your Kaya

Zmaga się z nią każda z nas. Zwykle nie mówi się o niej głośno. Kojarzona jest przede wszystkim z dyskomfortem, strachem, wstrętem, niedyspozycją i wstydem. W starożytności uważana była za karę zesłaną na Boginię Księżyca za romans z Bogiem Słońca, zaś aż do dwudziestego wieku wierzono, iż kobiety pod jej wpływem powodują psucie się żywności… Ale czy rzeczywiście jest ona złem koniecznym? Czy istnieje sposób na to, by ją zaakceptować?

Mowa rzecz jasna o… Menstruacji.

Menstruacja zwana także okresem, miesiączką, ciotką, truskawkowym tygodniem, czasem Księżyca i czerwonym przypływem, jest fizjologicznym zjawiskiem charakterystycznym dla przedstawicielek płci pięknej. Niestety ze względu na przyjęty przez społeczeństwo stereotyp iż okres jest comiesięczną udręką, dziewczynki wkraczające w dojrzałość oczekują jej z przerażeniem, a kobiety, którym kalendarz przepowiada TE dni nagle włącza się PMS 🙂 Nic dziwnego! Tłumaczymy sobie menstruację jako karę od losu. Czujemy się w te dni gorsze, słabsze, nieśmiałe. Nie rozmawiamy o tym. Zwykle młode kobietki które rozkwitają słyszą „na pocieszenie” jedynie słowa współczucia, np.: „niestety taki już nasz los”, „kobieta zawsze ma pod górkę”, „teraz drobne będziesz wydawać na podpaski”, itp. To błąd! Gdzie podziały się słowa gratulacji, gdzie uczczenie wkroczenia w świat kobiet?

W dawnych czasach kobiety celebrowały czas menstruacji, a dziś nawet reklamy środków higienicznych na czas menstruacji przedstawiają ją jako czas bólu, brudu i niewygody. Sama miewałam mieszane uczucia odnośnie tego zjawiska. Gdy wkroczyłam w kobiecość byłam przerażona, ale również dumna. Czułam się prawdziwą kobietą, ale szybko truskawkowe tygodnie przestały mi się podobać do czasu aż…

…odkryłam tampony 🙂

Dzięki nim mogłam czuć się komfortowo, pewnie i czysto. Nareszcie mogłam skupić się na pozytywach jakie niesie za sobą menstruacja. Miesiączka jest gwarancją kobiecości, jest oznaką zdrowia i płodności, pozwala ona oczyszczać się nie tylko z endometrium ale również z toksyn, złych emocji; pozwala uwalniać złą energię i wycisza skołatane nerwy, podczas okresu mamy prawo marudzić zganiając zły nastrój na PMS (który tak na prawdę nie istnieje).

Więcej na temat menstruacji znajdziecie tutaj:

Natalia Miłusińska i Voca Ilnicka

„Weź kąpiel w płatkach róż… Czyli jak polubić miesiączkę”

YOUR KAYA

Tampony od lat są dla mnie must have’em, który znacznie ułatwia mi funkcjonowanie w czasie menstruacji. Warto wiedzieć, że tak, jak miesiączka jest zjawiskiem całkowicie naturalnym, tak równie naturalne powinny być produkty do higieny intymnej, które wybieramy. W ten sposób dbamy nie tylko o swoje zdrowie ale także o środowisko.

Idąc tym tropem trafiłam na markę Your Kaya, która oferuje tampony wykonane w 100% z organicznej bawełny. Wolne od wszelkich toksyn, syntetycznych dodatków, substancji, posiadają certyfikat GOTS obejmujący wszystkie stadia ich produkcji. Na dodatek są hipoalergiczne i biodegradowalne.

Do wyboru mamy trzy standardowe rozmiary: mini, regular i super. Your Kaya umożliwia skomponowanie idealnego zestawu w pełni dostosowanego do indywidualnych potrzeb każdej kobiety.

Dla zapominalskich istnieje także opcja subskrypcji, która zapewnia comiesięczną dostawę osobistego zestawu tamponów.

Your Kaya oferuje także łagodzący płyn do higieny intymnej, który podobnie jak tampony stworzony został z bezpiecznych składników. Receptura płynu oparta jest na wyciągu z aloesu, alantoiny oraz kwasu mlekowego. Kosmetyk pozbawiony jest mydła, sztucznych barwników, zabielaczy, substancji zapachowych, alkoholu, SLS, PEG i parabenów.

Produkty Your Kaya swoim minimalizmem, estetyką, bezpiecznym składem i elegancją pozwolą polubić się z truskawkowym tygodniem każdej z nas!