Lista niezbędnych akcesoriów dla niemowlaka jest niesamowicie długa. Butelki, smoczki, gryzaki, zawieszki, naczynia, sztućce, śliniaki, i wiele wiele innych mogą przyprawić rodziców o totalny zawrót głowy. Zwłaszcza że mamy na uwadze fakt, iż chcemy zapewnić dziecku produkty jak najlepszej jakości, bezpieczne i fajne! Po kilkumiesięcznych poszukiwaniach odnalazłam markę, która idealnie zaspokaja potrzeby mojego dziecka.

NUK – to wiodąca marka oferująca  produkty dla dzieci od urodzenia aż do wieku przedszkolnego. Ich produkty pojawiły się na rynku ponad 50 lat temu, gdy wprowadzony został anatomiczny kształt smoczków do butelki i uspokajających zaprojektowany na podstawie naukowych badań tak, aby naśladował kształt piersi matki w czasie karmienia – co było przełomowym wydarzeniem w historii smoczków. Priorytetem NUK-a jest bezpieczeństwo dzieci i rodziców. Opracowanie produktów we współpracy z ekspertami ze świata medycyny, wyważone projekty produktów oraz wysokiej jakości materiały używane do produkcji artykułów NUK wraz z surową kontrolą jakości to czynniki, które sprawiają, że NUK nie tylko spełnia wymogi międzynarodowych norm i standardów jakości, lecz nawet je przekracza. Sprawiają one również, że NUK cieszy się zaufaniem rodziców w ponad 100 krajach na całym świecie – w tym w Polsce.

Silikonowy smoczek uspokajający NUK Classic Happy Days

Anatomiczny kształt smoczka NUK  Classic Happy Days odwzorowany został na kształcie brodawki sutkowej matki w czasie karmienia piersią. Optymalnie dostosowuje się do jamy ustnej dziecka w czasie ssania. Cienka oraz wąska szyjka zmniejsza nacisk na szczękę i zęby, zaś spłaszczona i gładka od spodu gumka to przyjemne odczucie w buzi i więcej miejsca dla naturalnych ruchów ssących. Dostępny w trzech rozmiarach i czterech niebanalnych wersjach kolorystycznych. Smoczki wolne są od BPA. Majka od pierwszych dni życia korzystała ze smoczków różnych marek, aczkolwiek NUK Classic Happy Days zdecydowanie stał się jej ulubieńcem. 

Pudełko na smoczek

Małe, praktyczne oraz bezpieczne etui umożliwiające higieniczne przechowywanie smoczka uspokajającego. Zapobiega przed jego ewentualnym zabrudzeniem oraz zgubieniem. Idealny gadżet do domu, na spacer czy dalszą podróż. Jego niewielki rozmiar sprawia, iż zmieści się do każdej torebki, a nawet kieszeni. Dostępne w czterech wersjach kolorystycznych.

Zestaw szczoteczek edukacyjnych

Już od dwóch tygodni cieszymy się pierwszym ząbkiem, który przebił się na szczęście bezobjawowo. Aby jednak Majka miała zdrowe ząbki bez próchnicy już zaczęliśmy stopniowo wprowadzać pielęgnację jamy ustnej. Zestaw szczoteczek edukacyjnych NUK przygotowuje dziecko do regularnego mycia ząbków. Edukacyjna szczoteczka do czyszczenia i masażu masuje bolesne miejsca dziąseł i podniebienia, łagodząc ból ząbkowania. Szczoteczka do nauki mycia zębów delikatnie czyści pierwsze ząbki za pomocą miękkich choć odpornych na przegryzienie gumowych wypustek. Obie szczoteczki mają antypoślizgowe uchwyty przypominające uchwyty szczoteczki do zębów, które dziecko może z łatwością trzymać razem z mamą lub tatą. W zestawie ze szczoteczkami znajduje się pierścień zabezpieczający, który zapobiega włożeniu szczoteczki do buzi za daleko. Może być on również używany jako stojak.

Szczoteczki te są dla nas totalnym hitem. Maja wraz z kuzynem Antosiem oszaleli na ich punkcie!

Gryzak konik morski

Wyposażony w miękkie i twarde elementy dociera do każdego miejsca w jamie ustnej. Jego ergonomiczny kształt ułatwia małym rączkom chwytanie. Zabawny kształt konika morskiego w żywych kolorach przyciąga uwagę dziecka i je rozwesela. Przeznaczony jest dla dzieci od 3 miesięcy, nie zawiera BPA, występuje w trzech wersjach kolorystycznych.

Butelka NUK Nature Sense 260 ml

Kilka małych otworów w smoczku, które są wzorowane na kanalikach mlecznych w piersi, zapewnia swobodny i naturalny wypływ pokarmu. Końcówka smoczka jest wyjątkowo miękka, oparcie dla warg dziecka jest szerokie i elastycznie – podobne do piersi mamy. Butelka wyposażona została wyposażona w innowacyjny antykolkowy odpowietrzacz, który zapobiega połykaniu powietrza. Butelka jest wytrzymała, nie zawiera BPA, wykonana została z wysokiej jakości polipropylenu. Idealna dla niemowląt w wieku 6-18 miesięcy, ma 260 ml pojemności.

Maja jest karmiona piersią i jak dotąd miała niewielki kontakt z butelkami, ale od razu zaakceptowała butelkę NUK Nature Sense i chętnie pije z niej wodę i soki w upalne dni 🙂

NUK to firma godna polecenia. Ich akcesoria są nie tylko bezpieczne i innowacyjne, ale i niesamowicie urocze! Ich ceny są bardzo przystępne, a satysfakcja i zaciekawienie dziecka ogromne! Z resztą zobaczcie sami:

Comments are closed.