Nastała złota polska jesień. Otoczeni kolorowymi wirującymi w powietrzu liśćmi mamy idealny czas na długie spacery, snucie życiowych refleksji i… wzdychanie za minionym latem. Tęsknota za okresem wakacyjnym i niechęć do zmiany pory roku może niekiedy prowadzić do tzw. jesiennej chandry. By jednak nie popaść zbyt łatwo w przygnębienie, istnieje sposób na poprawę nastroju. Co należy począć? Rozpocznij organizację kolejnych wakacji lub wyjedź na wczasy w okresie jesienn-zimowym!

Jak dotąd wakacje wraz z mężem planowaliśmy spontanicznie. Z dnia na dzień przeliczaliśmy dostępne środki, obieraliśmy cel naszej przygody i pośpiesznie pakowaliśmy bagaże ruszając przed siebie. Sprawy przybrały jednak nieco inny obrót kiedy zostaliśmy rodzicami. Podróżowanie z dzieckiem wbrew pozorom nie jest błahą sprawą, aczkolwiek absolutnie nie oznacza to, że należy się zamykać w czterech ścianach.

Nie ma wątpliwości, iż wakacje z pociechą wymagają odpowiedniego przygotowania. Przy wyborze kierunku naszej podróży musimy skupić się nie tylko na atrakcjach dla dorosłych, ale również dla malucha. Ponadto musimy uwzględnić wszelkie standardy panujące w danym kraju/rejonie. W okresie jesienno-zimowym największym zainteresowaniem cieszą się wycieczki egzotyczne. Jak się do nich przygotować?

Decydując się na wypoczynek w tropikach musimy skupić się na zapewnieniu bezpieczeństwa nie tylko sobie, ale i naszym pociechom. Zabieramy ze sobą apteczkę wyposażoną w plastry, bandaże i gazy, wodę utlenioną, leki przeciwbólowe, przeciw biegunce, oraz na chorobę lokomocyjną. Tuż przed wyjazdem konieczna jest wizyta kontrolna u lekarza by wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wyjazdu poza granice kraju. Drugą równie ważną kwestią jest sprawdzenie i przyjęcie kompletu obowiązkowych szczepień. W okresie letnim, gdy słońce bywa niebezpieczne musimy pamiętać o kremach z mocnym filtrem oraz lekkimi nakryciami głowy, przechadzając się po lasach używamy preparatów przeciw kleszczom i uważnie obserwujemy swoje ciała. NIGDY nie pozwalamy dziecku na samodzielną kąpiel w wodzie. W trasie ZAWSZE trzymamy się wyznaczonych tras. Uważnie kontrolujemy to, co dziecko je, myjemy wszystkie warzywa i owoce przed ich spożyciem. Na koniec warto skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia na okres wakacji.

Egzotyczne fotoinspiracje:

Kraj, który obierzemy jako cel naszej podróży powinien spełniać ważne kwestie takie jak: niski stopień zagrożenia malarią, dostęp do opieki medycznej, wysoki poziom higieny i życia. Unikamy natomiast miejsc zagrożonych wojną i atakami terrorystycznymi. Reszta zależy od naszych upodobań, atrakcji i ceny. Moje inspiracje:

Madagaskar

Kuba

Panama

Tajlandia

Powyższe i znacznie więcej inspiracji i atrakcyjnych ofert na niezapomniane wakacje znajdziecie na oficjalnej stronie biura podróży ITAKA:

Comments are closed.