W sobotę, dnia 11 marca 2017 roku w toruńskiej Kawiarni Pod Granatami odbyła się trzecia edycja organizowanych przeze mnie spotkań Blogilly pod nazwą: “Blogilly – Starcie Blogerów“.

Tym razem spotkanie przybrało zupełnie nową odsłonę. Głównym puntem programu poza luźnymi pogaduszkami, wymianą doświadczeń i zdobywaniem nowych znajomości był integracyjny quiz dotyczący szeroko pojętej tematyki blogów. Celem konkursu było zarówno sprawdzenie wiedzy uczestniczek w dziedzinie blogowania jak również uzupełnienie wszelkich jej braków.

W wydarzeniu wzięło udział dziesięć aktywnie prowadzących blogi kobiet w przedziale wiekowym od 15 do 35 roku życia. Wśród nich znalazły się:

Magdalena Szczęśniak

Ewa Kalina

Patrycja Kalinowska

Roksana Kalinowska

Izabela Kornet

Martyna Cysewska

Elwira Charmuszko

Katarzyna Piasecka

Monika Stefankiewicz

Patrycja Rempalska

Poprzedzając relację z przebiegu spotkania wspomnę najpierw kilka słów o lokalu, w którym miałam okazję gościć uczestniczki.

Przytulne, klimatyczne, urządzone ze smakiem i gustem prawdziwego artysty wnętrze mimowolnie kusi do zajęcia jednego z wolnych stolików. Bogaty, lecz nie przesadzony barek rozprasza wszelkie nasze myśli koncentrując je na wyeksponowanych smakołykach. Za ladą czekają dwie przesympatyczne, bardzo kulturalne i znające się na rzeczy ekspedientki. Kawiarnia gwarantuje 100% zadowolenie z obsługi. 

Przy kubku aromatycznej, pobudzającej kawy, spędziłyśmy cudowne 3 godziny spotkania mierzone kawowym zegarem. Godziny tak na prawdę nie miały żadnego znaczenia. W leśnym klimacie, który zafundowały nam akcenty soczyście zielonego mchu czas odmierzałyśmy kolejnymi filiżankami kawy.

Choć nasze grono liczyło łącznie jedenaście osób, a przestrzeń była ograniczona czułyśmy się tam niezwykle komfortowo.

Nie obyło się także bez kupna jednej z kilku wyjątkowych herbatek (wiśnia w rumie), którą piję wieczorami wspominając jakże udaną sobotę.

Klimat kawiarni zdecydowanie odbił swoje piętno na fotografiach nadając im wyjątkową, wręcz wyczuwalną atmosferę jaka panuje w lokalu.

Zarówno jako organizatorka, blogerka i osoba prywatna z największą przyjemnością będę odwiedzać to miejsce! Na każdą okazję – zlot blogerek, spotkanie z przyjaciółką, randkę czy też samotną, reflerefleksyjną kawę – polecam!

PS. Nawet to, że dotarcie do kawiarni nie należy do najłatwieszych ma swoje zalety. By znaleźć lokal spełniający wszystkie moje preferencje wypadało się nieco natrudzić. Poza tym, ta cecha dodaje szczypty tajemniczości toruńskiej Kawiarni Pod Granatami!

Podobnie jak na dwóch poprzednich edycjach tak i teraz w spotkaniu udział brały blogerki o zróżnicowanym wieku. Gościłyśmy kobiety w przedziale wiekowym od piętnastego do trzydziestego piątego roku życia. Tematyki prowadzonych stron także znacznie od siebie się różniły, a mimo to bez żadnych przeszkód złapałyśmy wspólny język i potrafiłyśmy ze sobą współpracować.

Mile zaskoczona byłam faktem, iż do konkursu dziewczyny przystąpiły bardzo dobrze przygotowane. Spośród wszystkich uczestniczek nie łatwym zadaniem było wyłonić najlepszą trójkę. Jednakże po dwóch krótkich dogrywkach nareszcie przeszłyśmy do meritum spotkania: oficjalnego rozstrzygnięcia turnieju!

Po jednocześnie stresującej, zabawnej ale i (mam nadzieję) edukacyjnej grze przystąpiłyśmy do bardziej przyjemnych spraw – wymiana pacz
ek oraz luźne, babskie pogawędki. Chętne osoby przygotowały drobne upominki, które następnie w drodze losowania przekazywały wylosowanej blogerce. Wśród prezentów głównie królowały produkty handmade, co bardzo mnie ucieszyło!

Miałam tą przyjemność, iż dostałam aż dwa upominki! Książkę (którą planowałam kupić) pod tytułem “Sztuka kochania” Wisłockiej od Ewy, oraz dodatkowo zestaw dwóch laurek hand-made od Madzi.

Dziękuję raz jeszcze za wspaniałe upominki, za cudowną sobotę, przyjazną atmosferę, szacunek, złote myśli Ewy, za to, że nareszcie mogłam osobiście poznać Izę, za piękne słowa wsparcia od Magdy, dziękuję Kawiarni Pod Granatami za udostępnienie wspaniałego lokalu i niezawodną obsługę, dziękuję za pomoc ze strony Patrycji, dziękuję za fotografie wykonane przez Roksanę, dziękuję wszystkim razem i każdej z osobna za pełne zaangażowanie, dobrą zabawę i niezapomniane wspomnienia!

Widzimy się w maju!

 Medalistkami pierwszego turnieju: “Blogilly – Starcie Blogerów” zostały:

I miejsce – Magdalena Szczęśniak

autorka bloga: kartkazpasja.com

II miejsce – Katarzyna Piasecka

autorka bloga: blekitnypamietnik.blogspot.com

III miejsce – Elwira Charmuszko

autorka bloga: spiked-soul.blogspot.com

12 komentarzy

 1. Wow, pierwszy raz słyszę o czymś takim… 🙂 Gratulacje za pomysłowość! 🙂

 2. just-wiktoria

  Profesjonalne zdjęcia! Da się odczuć klimat spotkania. Pozdrawiam 🙂

 3. GloryHaul

  Niektóre blogerki znam 🙂
  Miejsce piękne, a doświadczenie bardzo ciekawe! 🙂
  Pozdrawiam

 4. Jowita Michałowska

  Super spotkanie! Piękne zdjęcia ♥

 5. Niestety nigdy nie miałam szansy odwiedzić Torunia
  dose-of-blog.blogspot.com

 6. Camesss

  Kawiarnia rzeczywiście niezwykle klimatyczna! Ogromnie żałuję, że nie mogło mnie z Wami być tym razem 🙁 No ale ogromnie liczę na kolejne spotkania 🙂 Rewelacyjnie wyglądasz!
  P.S. Jestem absolutnie zachwycona szablonem Twojego bloga!

 7. beautypediapatt

  ogormna zazdrość 🙂 szkoda, że nie wiedziałam o spotkaniu, bo jestem z okolic i z chęcią bym się przyłączyła 🙂

  • Księżycova

   Kochana niebawem ruszają kolejne edycje (maj, czerwiec/lipiec)! Zapraszam do śledzenia portali społecznościowych Blogilly, tam o wszystkim informuję na bieżąco!

 8. Magdalena Szczęśniak

  Ach, na samo wspomnienie łza się kręci… Już od bardzo dawna nie czułam się tak wyjątkowo. Przez myśl mi nawet nie przeszło, że to spotkanie tak miło może się dla mnie skończyć. W każdym razie ja też dziękuję. Ten mały sukces pozwolił mi znowu choć na moment uwierzyć w siebie. Dla mnie spotkania Blogilly wiele znaczą i zaczynam się od nich uzależniać 🙂 <3

 9. Super sprawa. Ja nigdy nie miałam okazję być na takim czymś, bo mój blog to..porażka 🙂

 10. To chyba możesz zaliczyć spotykanie do udanych i patrzeć jak następne będzie.

 11. W gwiazdki

  Ciekawi mnie jakie pytania kryły się w konkurencji 😉 bardzo przyjemnie wygląda zarówno lokal jak i wy! Na pewno musialyscie świetnie się czuć w swoim towarzystwie. Bardzo podobają mi się spotkania blogerskie, pomagają zarówno zacieśnić relacje, jak i poznać ciekawe osoby, o których życiu mogło się dotychczas jedynie czytać 😉