Wielkimi krokami zbliża się koniec roku. Ostatnie dni grudnia można już policzyć na palcach jednej ręki. Wraz z tym stwierdziłam, iż jest to odpowiedni moment na pożegnanie. Rok dwa tysiące szesnasty był dobry, jak najbardziej pomyślny. Absolutnie nie żałuję żadnego z jego trzystu sześćdziesięciu sześciu dni, a nawet mogę stwierdzić, iż jestem dumna ze swych niewielkich sukcesików, które udało mi się dotychczas osiągnąć. Małymi kroczkami drepczę do większych celów, które niecierpliwie oczekują na długiej “liście marzeń”. Cóż zatem mogę wyróżnić?

Przeniesienie bloga na własną domenę: ksiezycovąpeel

Do tej jakże długo podejmowanej decyzji namówiła mnie zaprzyjaźniona blogerka Amanda z bloga Xavilove. Choć miesiącami snułam ciche plany dotyczące przeprowadzki z blogspot’a na worpress’a oraz podpięcia własnej domeny, to w przeciągu zaledwie kilku minut rozmowy z Amandą byłam już stanowczo zdecydowana, że jestem gotowa na ów krok. I jak się okazało – był to strzał w dziesiątkę!

Organizacja “Spotkania blogerek z Księżycovą” – 13 sierpnia 2016 r. Bydgoszcz

Sierpniowe spotkanie było pierwszą inicjatywą, której zdecydowałam się osobiście podjąć. Dzięki temu udowodniłam samej sobie, że chcieć to móc, oraz że wbrew wszelkim moim obawom jestem w stanie walczyć z dręczącą mnie nieśmiałością. Poznałam grono wspaniałych i jedynych w swoim rodzaju blogerek w przedziale wiekowym od piętnastu do dwudziestu trzech lat, które prowadzą strony internetowe o podobnej lub całkowicie odmiennej tematyce.

Uczestniczkami były: Patrycja Kalinowska, Roksana Kalinowska, Monika Rehmus, Kamila Warczak, Sylwia Szumińska, Marta Poćwiardowska, Martyna Cysewska oraz Angelika Jeżyńska. To niesamowicie ciekawe i inspirujące przeżycie dało mi zastrzyk motywacji. Pozwoliło mi ono się wykazać, sprawiło, iż moja pewność siebie wzrosła, dzięki czemu zaczynam wierzyć w swoje możliwości. Prócz tego udowodniłam zarówno sobie jak i wszystkim uczestniczkom, że my – blogerki, potrafimy bez trudu ze sobą współpracować, dzielić się zdobytym doświadczeniem oraz prowadzić luźne rozmowy wolne od konkurencji, krytyki oraz pochopnej oceny. Zyskałyśmy wobec tego niezwykle ciekawe kontakty w świecie blogosfery jak również nowe, prywatne znajomości! Otrzymałyśmy pomoc, zrozumienie, cenne wskazówki i przede wszystkim mile spędzony dzień w wyjątkowym towarzystwie!

Udział w siódmej edycji “BlogUP – Spotkania Kreatywnych Blogerów” – 12 listopada 2016 r. Toruń

Dnia 12 listopada 2016 roku wraz z Patrycją Kalinowską oraz Izą Marchlewską udałyśmy się na siódmą edycję Toruńskiego BlogUp’u – spotkanie kreatywnych blogerów. Event odbył się w uroczej kawiarni Hanza Cafe. Tematem przewodnim była idea SEO. Prelegentką spotkania została przemiła Ola Gościniak, autorka bloga Jestem interaktywna. Bardzo przydatny, rzeczowy wykład dla blogerów działających na wordpressie (fartownie na chwilę przed spotkaniem wyprowadziłam się z blogspota, dzięki czemu lekcja okazała się pomocna). Ola chętnie odpowiadała na wszystkie zadane pytania, przygotowała ciekawe materiały dla uczestników oraz zmotywowała nas do dalszych działań w świecie blogosfery. SEO przestało być dla mnie czarną magią, a stało się… Czerwoną torebką! Kto by pomyślał! Na spotkaniu poznałam grono kolejnych ciekawych blogerów, między innymi: Krysię Polek, Magdę Szczęśniak oraz Karolinę Wiśniewską. Bardzo spodobał mi się element toruńskiego pierniczka, który służył jako rekwizyt spotkania. Organizatorzy akcji zdecydowanie stanęli na wysokości zadania. Niecierpliwie oczekuję więc na kolejne edycje spotkań! 🙂

Wydanie książki w formie e-booka z wierszykami dla najmłodszych “Kto to taki?” przy współpracy z wydawnictwem Wymownia

Odkąd tylko nauczyłam się pisać w przedszkolu w mojej głowie (jak i sercu) rozkwitł jeden jasny cel: napisać własną książkę. Tak latami pisałam do szuflady, obawiając się tego, co powiedzą inni oraz czy się do tego nadaję. Dziś, choć marzenie nie zostało do końca odhaczone na liście rzeczy do zrobienia, ten problem mnie już nie dotyczy. Pisząc bloga nauczyłam się bardzo ważnych rzeczy oraz poznałam wielu wspaniałych ludzi, którzy chętnie ofiarowali mi swoją pomoc w realizacji marzeń.

Dzięki wspaniałemu wydawnictwu Wymownia – Biuro Tłumaczeń i Wydawnictwo, wydałam właśnie swoją pierwszą książkę. Nie jest to książka, którą od lat chciałam wydać, ale jej mała namiastka, która jest owocem mojej pasji i motywacją do dalszego działania. “Kto to taki?” to książeczka w formie e-booka z wierszykami, napisana w formie zagadek dla dzieci. Przedstawia ona piętnaście różnych zawodów.

Bohaterką książeczki jest moja ukochana siostrzenica Juleczka, która była moją inspiracją podczas pisania rymowanek i tworzenia ilustracji. Dziękuję jej mamie Izie, która udostępniła mi potrzebne na rzecz książki fotografie! Dziękuję kochanej autorce K.n. Haner, która pomimo mojej karcącej recenzji jej książki udzieliła mi wywiadu i dała wiele cennych wskazówek, które z pewnością wykorzystam podczas pisania kolejnego dzieła. Dziękuję mojemu mężowi Jarek, za to, że nigdy nie krytykuje moich szalonych pomysłów i mimo wszelkich obaw zawsze wiernie mnie wspiera. I na koniec dziękuję
najmocniej wspierającej mnie osobie: siostrze, kuzynce, przyjaciółce Patrycji, dzięki której nigdy się nie poddałam i nie przestałam wierzyć w sukces!

Dzięki firmie SaalDigital udało mi się urzeczywistnić moją książkę, tzn. wydrukować ją w formie tradycyjnej, namacalnej. SaalDigital oferuje m.in. fotoksiążki, plakaty, kartki, kalendarze oraz fotozeszyty o bardzo dobrej jakości wykonania. Produkty nie zawierają logo, produkowane są w Niemczech, wysyłka odbywa się w ciągu 1-2 dni roboczych. Co więcej do stworzenia pożądanego produktu instalujemy specjalny, łatwy w obsłudze program z mnóstwem ciekawych opcji!

Organizacja “Spotkania blogerek z Księżycovą i Slaguu” – 10 grudnia 2016 r. Bydgoszcz

10 grudnia 2016 r. odbyło się drugie spotkanie blogerek w Bydgoszczy. Po raz kolejny miałam przyjemność zorganizować zlot trzynastu blogujących kobiet w niezwykle klimatycznej kawiarni Strefa! Tym razem w organizacji pomagała mi Patrycja, która zdecydowanie stanęła na wysokości zadania. Jestem przeogromnie dumna i wdzięczna! Uczestniczki spotkania: Patrycja Wiktoria Kalinowska, Krystyna Polek, Magda Lena, Kamila Warczak, Elwira Charmuszko, Patrycja Kłodzińska, Martyna Cysewska, Weronika Durszewicz, Ewa Kalina, Kasia Krawczyk, Klaudia Klaudia, oraz Katarzyna Piasecka wykazały się niesamowitą kreatywnością, zaangażowaniem, wiedzą, integracją, oraz ambicją. Pomimo wielu różnic wiekowych, tematycznych i światopoglądowych udowodniłyśmy sobie, że nie tylko jako blogerki, lecz także jako kobiety, bez trudu potrafimy się szanować, współpracować, pomagać sobie nawzajem oraz dzielić się doświadczeniem bez konkurencji i walki o dominację. Wykazałyśmy się dojrzałością i profesjonalizmem, a co najważniejsze – zyskałyśmy kolejne niezwykle cenne przyjaźnie międzyblogerowe!

I – papierowa rocznica ślubu

19 grudnia 2016 obchodziłam wraz z moim lubym – Jarkiem, naszą pierwszą – papierową rocznicę ślubu! Minął już cały rok, a ja nadal nie mogę uwierzyć w swoje szczęście! Zrozumiałam też, czym jest prawdziwa miłość. To zasypianie i budzenie się każdego dnia z uśmiechem na twarzy i nadzieją u boku człowieka, który napędza moje serce do bicia. To wspólne radowanie się z osiągniętych sukcesów jak i pokonywanie życiowych przeszkód lub godzenie się z porażkami. To wzajemne uszczęśliwianie się drobnymi gestami. To świadomość, że już nigdy nie będziemy
zdani sami na siebie, że do końca swych dni, póki śmierć nas nie rozłączy, będziemy mieli niezawodne, prawdziwe wsparcie.

„Nigdzie nie kupisz szczęścia, miłość daje je gratis”
(Phil Bosmans). Osiągnęłam najwyższy szczyt w swoim życiu. Kocham i jestem
kochana. Jestem szczęśliwa.

Założenie wraz z Patrycją Kalinowską społeczności Blogilly – spotkań blogujących kobiet

Zaś jeśli chodzi o cele na rok dwa tysiące siedemnasty lista jest znacznie dłuższa i jeszcze bardziej zwariowana! Marzę między innymi o tym,  by wydać kolejną książkę, tym razem drukowaną, namacalną, pachnąca świeżym drukiem! Pragnę zacząć ćwiczyć jogę, rozbudować moją domową biblioteczkę, nieustannie rozwijać bloga, zobaczyć polskie góry, zmienić miejsce zamieszkania, działać charytatywnie, oraz wiele, wiele innych! 🙂

Szczęśliwego Nowego Roku!

13 komentarzy

 1. Mam nadzieję, że kolejny rok będzie dla Ciebie równie udany, więcej tak świetnych spotkań blogerek organizowanych przez Ciebie! Szczęśliwego Nowego Roku 🙂

 2. Relatywnie Obiektywna Reply

  Ale miło! Widzę, że miałaś bardzo intensywny rok. Życzę Ci kolejnego takiego 🙂 I wszystkiego co najlepsze!

 3. Magdalena Szczęśniak Reply

  Życzę Ci abyś zrealizowała wszystkie swoje noworoczne plany. Są one niezwykle i niełatwe, ale Ty dasz radę, kto jak nie Ty ?

 4. Gratuluje wszystkich osiągniętych sukcesów 🙂 Życzę ci aby w 2017 roku było ich o wiele więcej 🙂

 5. Dużo odniosłaś w tym roku, a zbliżający się nowy 2017 otworzy jeszcze więcej drzwi! Super pomysł na wpis! Życzę jeszcze więcej sukcesów!

 6. WordPress daje więcej możliwości dlatego sama niedawno się przeniosłam. Strona jest świetna, przejrzysta i bardzo miło się czyta.
  Chyba zacznę zaglądać tu częściej. 🙂

 7. Życzę Ci wszystkiego dobrego. Ahh, ja czekam aż sama stworzę własną domenę 🙂

 8. Lina Nastya Reply

  Ależ pracowity czas za Tobą! Widać, że jesteś szczęśliwa i dumna, z tego co zrobiłaś, co przeżyłaś i to jest najważniejsze! 🙂
  Życzę Ci, by nowy “blogowy” rozdział szedł po Twojej myśli i obyś wciąż dążyła do realizacji swoich celów :*
  Wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku 🙂
  Lina Nastya
  http://lina-nastya.blogspot.com/2016/12/co-nowego-grudzien-2016.html

 9. Kochana! Na kolejny rok życzę Ci żeby jeszcze więcej Twoich celów udało Ci się zrealizować oraz by pokonywanie problemów było nie tyle trudnością co kolejnym wyzwaniem. Wszystkiego dobrego na Nowy Rok!

 10. Pospolita Ola Reply

  Widzę, że dużo się u Ciebie działo! Gratuluję pierwszej rocznicy ślubu i życzę kolejnych 🙂
  Szczęśliwego nowego roku!

 11. Rok 2016 był bardzo ciekawym i wspaniałym rokiem. Jak widzę Tw wspomnienia to są cudowne. Gratuluje pierwszej rocznicy ślubu. Jeszcze dużo lat przed wami. Teraz czekam na takie spotkanie blogerek w Lublinie. Szczęśliwego nowego roku ☺

 12. Tak więc Kochana życzę Ci powodzenia! Wszystkiego co Najlepsze w Nowym Roku.
  Buziaki!

Write A Comment