Dom bez książek jest niczym człowiek bez duszy. Odkąd tylko dowiedziałam się o ciąży postanowiłam nie zwlekać i rozpoczęłam zaopatrywanie mojej domowej biblioteczkę o książki z literatury dziecięcej. Poczęłam od klasyków – wiersze Brzechwy i Tuwima, przez baśnie Andersena, braci Grimm, skończywszy na nowościach. Przeglądając najrozmaitsze pozycje trafiłam na coś niesamowitego… bajki personalizowane!

Magia mojego imienia

The Story Tailors to firma założona w 2015 roku w Barcelonie. Tworzy ją zespół profesjonalistów posiadających bogate doświadczenie w dziedzinie animacji i treści dla dzieci. Firma oferuje unikalny produkt dla dzieci z całego świata – personalizowaną książkę pod tytułem: “Magia mojego imienia”.

Lektura przedstawia magiczną podróż pełną ciekawych i inspirujących postaci, które towarzyszą głównym bohaterom – dzieciom w przygodzie pełnej niesamowitych wrażeń. Przedstawiona bajka opiera się na literach, jakie tworzą imię dziecka. Dzięki temu pociecha otrzymuje wyjątkową opowieść, która ułatwia odszukać jak dotąd ukryte znaczenie każdej litery imienia.

Każda książka jest drukowana cyfrowo w formacie DIN A4 na błyszczącym papierze. Do wyboru mamy miękką lub twardą okładką. Liczba stron zależy od imienia, jednak zawiera ona co najmniej 38 stron. Podczas zamówienia mamy możliwość dostosowania postaci głównej tak, by była podobna do naszego dziecka (kolor włosów). Ciekawą opcją jest również możliwość załączenia specjalnej dedykacji na pierwszych stronicach lektury.

Jakość wykonania jest bardzo dobra, grafiki są pełne kolorów, dynamiczne i miłe dla oka. Treść jest bardzo wciągająca. Podczas pierwszego czytania Majka zasnęła już na 4 stronie, a ja nie mogąc się oderwać, doczytałam resztę. Historia jest bardzo kreatywna, magiczna! Książka pomaga dzieciom odszukiwać w sobie ukryte zalety i talenty oraz pobudza wiarę w swoje możliwości.

Do wad mogę zaliczyć błąd jaki wkradł się w dedykacji – w wielokropku pojawiły się przecinki zamiast kropek. Kilka grafik ma widoczne pojedyncze piksele, choć absolutnie to nie przeszkadza w czytaniu i oglądaniu ilustracji. Trzecią kwestią jest cena. Książka kosztuje 114,99 zł. Cena jest bardzo wysoka i jedynym faktem, za pomocą którego można ją uzasadnić jest fakt, iż The Story Tailors współpracuje z Międzynarodową Organizacją Humanitarną “Save The Children”.

“Magia mojego imienia” idealnie nadaje się jako prezent na urodziny dla dziecka lub inne uroczystości jak np. chrzest lub Dzień Dziecka.

Comments are closed.