Kryminał i komedia? Sądziłam, że to nie może się udać. Zwykle nie uznaję takich połączeń, ale książki tak, jak życie lubią zaskakiwać. Postanowiłam dać szansę i przekonać się czy “Morderców tropimy w czwartki” jest godna uwagi.

Morderców tropimy w czwartki, to komedia kryminalna Richarda Osmana wydana przez wydawnictwo Muza. Jej premiera miała miejsce 14 października 2020 roku. Książka opowiada o Czwartkowym Klubie Zbrodni, który mieści się w ekskluzywnym ośrodku dla seniorów, zbudowanym na terenie byłego klasztoru.. Jego członkami, jak z resztą nie trudno się domyślić są Elisabeth, Ron, Joyce i Ibrahim – staruszkowie wciąż głodni przygód.

Sama nie mogę w to uwierzyć, ale książka Morderców tropimy w czwartki prócz wątków kryminalnych i komediowych zawiera również sporo romantyzmu, a nawet odrobinę horroru. Uśmiechałam się i wzruszałam podczas lektury.

I to się udało!

Mimo, że lektura jest szalonym zestawieniem gatunków jest na prawdę dobra! Wciągnęłam się od pierwszej strony i z nieskrywaną przyjemnością śledziłam losy bohaterów, a zwłaszcza Joyce.

Jak to zwykle bywa z kryminałami, że wertuje się strony w szaleńczym tempie by jak najszybciej poznać sprawcę zbrodni tak tutaj zwlekałam z tym. Było mi przykro, że Czwartkowy Klub Zbrodni zakończy tak ekscytujące śledztwo, które zdaje się, było dla staruszków darem niebios.

Autor w bardzo ciekawy i barwny sposób wykreował postacie w książce. Niemal każda z nich intryguje na swój sposób. Mieszana narracja wywołuje u czytelnika czujność, a to pomaga łączyć ze sobą liczne wątki i nadążać za treścią.

Nie było wielkiego zaskoczenia. Przypuszczałam, kto może stać za zbrodnią, jednak nie jestem rozczarowana. Nie wiem, czy zapamiętam tą pozycję, czy kiedykolwiek do niej wrócę, ale czas, który jej poświęciłam zdecydowanie został dobrze spożytkowany.

Morderców tropimy w czwartki to ciekawa książka, która pokazuje, że starość bywa równie ekscytująca i odkrywcza co lata młodości. Lektura odpowiednia jest dla książkoholików w każdym wieku. Idealna pozycja dla czytelników szukających czegoś nowego, nieszablonowego. Polecam!

Write A Comment