Wybór zabawek dla niemowląt jest ogromny. Najlepsze jednak to takie, które stymulują ich rozwój sensoryczny i motoryczny, a także zapewniają im rozrywkę i zabawę. Niemowlęta w wieku od narodzin do 6 miesiąca życia nie są jeszcze zbyt mobilne, a ich wzrok wymaga kontrastów. W ofercie sklepu elemele.com.pl znajdą Państwo zabawki, które sprawdzą się idealnie dla najmłodszych i wpłyną pozytywnie na ich rozwój psychomotoryczny.

Pierwsza zabawka dla niemowlęcia – co powinno znaleźć się w wyprawce?

Zabawki kontrastowe są wspaniałą opcją dla niemowląt, ponieważ pomagają w rozwijaniu ich zmysłów wzroku oraz pobudzają mózg. Jedną z pierwszych zabawek, w jaką warto wyposażyć pokój maluszka może być kontrastowa książeczka. Książeczki z wyraźnymi kontrastami w czarno-białych lub czerwono-białych kolorach są idealne dla niemowląt, ponieważ pomagają w rozwijaniu wzroku i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Zamiast książeczki można wybrać na przykład sensoryczną kostkę w kontrastowych barwach (np. kostkę sensoryczną Mom’s) – z pewnością wzbudzi ona zainteresowanie dziecka i pomoże skupić wzrok na jej poszczególnych elementach. Taka zabawka zachęci także dziecko do leżenia na brzuszku, potem wyciągania po nią rączek, chwytania i dalszego rozwoju motoryki małej. 

Mata edukacyjna – pierwszy plac zabaw Twojego dziecka

Maty edukacyjne są zaprojektowane tak, aby rozwijać zmysły dziecka, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia. Maty edukacyjne mają zazwyczaj jaskrawe kolory, ciekawe wzory i są wyposażone w różnego rodzaju zabawki i akcesoria, takie jak grzechotki, lusterka, grzechoczące elementy czy gryzaki. Może ona pomóc dziecku w rozwijaniu koordynacji wzrokowo-ruchowej, motoryki małej i dużej, a także w odkrywaniu różnych dźwięków i faktur. Dziecko może też nauczyć się przewracać na brzuszek i z powrotem, podpierać się na rękach, a także wchodzić w interakcję z zabawkami.

Gryzaki to podstawa podczas pierwszych oznak ząbkowania

Pierwsze półrocze życia dziecka to często także pierwsze oznaki ząbkowania. W tym okresie zdecydowanie najlepszymi zabawkami dla dziecka mogą okazać się różnego rodzaju gryzaki, które przyniosą ulgę w tym ciężkim i bolesnym czasie. Te małe, niepozorne zabawki doskonale rozwijają motorykę małą. Gryzaki mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym z tworzyw sztucznych, gumy, silikonu, drewna czy tkanin. Wybór kształtów jest ogromny: od prostych pierścieni, poprzez te w kształcie zwierząt, pojazdów, piłek czy innych przedmiotów. Gryzaki mają też różne faktury, takie jak wypustki, wgłębienia czy rowki, co pozwala dziecku na odkrywanie różnych wrażeń sensorycznych, przynosząc jednocześnie ulgę przy ząbkowaniu.

Zabawki dla niemowląt odgrywają ważną rolę w ich rozwoju, pomagają w rozwijaniu zmysłów, motoryki małej i dużej, a także poznawaniu świata. Wybór odpowiednich zabawek dla niemowląt jest niezwykle ważny, ponieważ muszą być bezpieczne dla dziecka i dostosowane do jego wieku i umiejętności. Dobrze dobrane zabawki wspomagają rozwój dziecka, zapewniając mu rozrywkę i ucząc otaczającego świata. 

Write A Comment