Nowy rok to idealny czas na wewnętrzną refleksję i podjęcie się wdrożenia do codzienności nowych nawyków. Wymaga to dużego zaangażowania i poświęcenia, którym nie każdy jest w stanie podołać. Istnieje jednak pewna skuteczna pomoc w ich systematycznym wykonywaniu…

Określ swój nawyk, sprecyzuj cel, codziennie oznaczaj wykonanie nawyku, podsumuj wyzwanie! Naviko – to aplikacja, za pomocą której w zaledwie pięciu prostych krokach osiągniemy sukces. Dzięki niej realizacja noworocznej listy planów do zrealizowania stanie się przyjemnością i ciekawym wyzwaniem.

Naviko działa w pewnym sensie na zasadzie zakładów. Doskonale wiadomo, że lubimy się zakładać, a co więcej – wygrywać zakłady. Na własnym przykładzie wiem, że to niesamowicie motywująca “dyscyplina”. Aplikacja przy podejmowaniu wyzwania, czyli wdrożenia nowego nawyku, wymaga wpłacenia depozytu. Wysokość kwoty, jaką chcemy przeznaczyć na cel jest dobrowolna. Ponadto musimy zadecydować na co przeznaczymy przelane środki w przypadku niewywiązania się z zadania. Do wyboru mamy: organizacje charytatywne, organizacje kontrowersyjne bądź zespół Naviko. W trosce o swoje finanse motywacja do realizacji obranego celu z pewnością będzie większa, a nasze postępy bardziej efektywne. Przetestowałam to na własnej skórze!

Pamiętajmy, że nie tylko początek roku jest czasem na zmiany. Każdy czas jest odpowiedni na to, by spełniać określone cele. Nie zwlekaj, działaj! Aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo w Google Play. Jest banalnie prosta w obsłudze i minimalistyczna co zdecydowanie działa na jej korzyść. Nie posiada zbędnych funkcji, natrętnych reklam i zbyt wielu zasad. Z gotowej listy możemy wybrać sugerowane nawyki, bądź stworzyć własne, dostosowane do naszych wymagań. Jedynym minusem aplikacji jest fakt, że dostępna jest wyłącznie na urządzenia z systemem Android. Mam jednak nadzieję, że niebawem pojawi się także na App Store 🙂

Jeśli chodzi o moją listę tegorocznych postanowień to przyznam szczerze, że jest ona nadal w budowie. Na pierwszym miejscu widnieje urządzenie kącika dla mojej córeczki, jednak to już jest w trakcie realizacji 🙂 Kolejnym celem jest systematyczność w blogowaniu i codzienna aktywność fizyczna. Dzięki Naviko codziennie spacerujemy razem z Majeczką i niecierpliwie odliczamy czas do wiosny, gdy każdą wolą chwilę będziemy mogły spędzać poza domem 🙂 Więcej planów stworzę w ciągu reszty 362 dni tego roku, o czym z pewnością będę informować. Mąż zaś razem z Naviko zamierza rzucić nałóg palenia papierosów, co już niesie za sobą pozytywne efekty.

A na koniec życzę Ci w 2019 roku wytrwałości w postanowieniach i zadowolenia ze swych poczynań. Bądź szczęśliwy.

Comments are closed.