W dzisiejszych czasach “zabiegi”, takie jak: afirmacje, medytacja czy odprawianie rytuałów wciąż wprowadzają ludzi w dezorientację. Kiedy o tym mówię biorą mnie za wiedźmę (nie żebym miała coś przeciwko), szaloną fankę wróżbity Macieja (z całym szacunkiem, panie Macieju), a nawet wariatkę. Jednak te rytuały regularnie praktykowali nasi przodkowie, dzięki czemu żyli w harmonii i szczęściu. Dziś pędzimy w szalonym wyścigu za pieniądzem, sukcesem zawodowym i dobrobytem łatwo gubiąc przy tym osobowość i spokój ducha. Nie odnajdziemy tego w portfelu, Internecie, czy w kieliszku prosecco. Mimo, że świat się zmienia, tradycyjne rytuały wciąż działają, a do podróży wgłąb siebie potrzebna nam jest wyłącznie natura.

Czy wiesz, że Księżyc jest naszym przewodnikiem, sprzymierzeńcem? Decydując się na współpracę z nim, szybko odzyskasz harmonię i zrozumiesz siebie. Oczyszczanie to pierwszy krok do odzyskania równowagi.

Instrukcja odprawiania rytuału oczyszczającego

Odprawianie rytuałów oczyszczających jest najskuteczniejsze od pełni do nowiu, jednak ja osobiście odprawiam je tylko przy pełnej widoczności Srebrnego.

🔸 Po pierwsze znajdź zaciszne miejsce, gdzie nic i nikt Cię nie rozproszy. Po drugie zadbaj o swój komfort. Usiądź wygodnie, wyłącz telefon i wszelkie urządzenia, które mogą skupiać Twoją uwagę.

🔸 Postaraj się ustabilizować swój oddech. Oddychaj równomiernie i głęboko. Wyłącz swoje myśli.
Przechodzimy do odprawienia rytuału. Zapal świecę. Możesz użyć jednej, lub kilku świec. Ważne jest, by była białego koloru (kolor świec ma duże znaczenie przy rytuałach, przy oczyszczaniu stawiamy na czystość – biel).

🔸 Kiedy mamy już płomień świecy czas na kadzidło. Możemy użyć palo santo, białej szałwii, lub innego kadzidełka. Podpalamy go świecą, nigdy zapalniczką. Kiedy ogień się rozpali zdmuchujemy go. Podpalona końcówka będzie się żarzyć i wydobywać aromatyczny dym.

🔸 Czas na intencję oczyszczania, czyli cel rytuału. Intencja, to zaklęcie, formułka, za pomocą której określasz co ma wywołać odprawiany rytuał. W sieci widnieje wiele przykładowych intencji, jednak stawiam na posługiwanie się własnymi słowami, ponieważ to właśnie w nich tkwi moc. Nie musisz wymawiać jej głośno, wystarczy, że wypowiesz ją w myślach.

Przykładowa intencja:
“Oczyszczam się ze złych intencji.
Oczyszczam się ze złej energii.
Oczyszczam się ze złych relacji.
Oczyszczam się z wszelkich chorób.”

🔸 Zwizualizuj sobie, jak opuszcza Cię wszystko, co złe. Jak spływa po Twoim ciele od głowy, przez ręce, klatkę piersiową, brzuch i nogi kończąc na stopach. Możesz chwycić kadzidło i wraz z wyobrażeniem ulatującej energii okadzać poszczególne części ciała (rzecz jasna z zachowaniem bezpiecznej odległości). Poczuj jak wraz z dymem ulatuje z Ciebie to, co złe, szkodliwe, blokujące. Rytuał kończymy gasząc kadzidło (zanurzając żarzący się koniec w odrobinie wody) oraz świecę (możesz zostawić ją do całkowitego wypalenia).

❗ Co ważne – nie musisz przy tym przybierać klasycznej pozycji kwiatu lotosu czy siadu skrzyżnego. Grunt byś czuła się swobodnie i słuchała swojego ciała. Możesz zatem leżeć, siedzieć, stać, a nawet przy tym tańczyć.

Palo Santo

Palo Santo to po hiszpańsku Święte Drzewo, które w krajach wybrzeża Ameryki Południowej używane jest podczas medytacji, rytualnych modlitw i ceremonii plemiennych ze względu na jego lecznicze i metafizyczne właściwości. Jego zapach to połączenie słodkich nut róży, żywicy, mięty i cytrusów. Palenie kadzidła Palo Santo wspomaga pozbywanie się negatywnych emocji i oczyszczanie aury. Stosowany jest w medytacji jako skuteczny wyciszacz organizmu.

Biała szałwia

Palenie białej szałwii wywodzi się od rdzennych plemion Indian Ameryki Północnej. Rytuał ten ma na celu oczyszczenie atmosfery oraz otoczenia wokół siebie, skupienie pozytywnej energii i uspokojenie gonitwy myśli. Razem z ulatniającym się dymem, symbolicznie uciekają również negatywne emocje, pozwalając się wyciszyć i uspokoić.

Warto wiedzieć

Palo santo i biała szałwia to modne w ostatnim czasie kadzidła. Warto jednak wiedzieć, że istnieje wiele innych ziół, które mają podobną moc. Czarna, niebieska, pustynna szałwia, lawenda, cedr, liście laurowe, rozmaryn, i wiele innych. Do okadzania świetnie sprawdza się też żywica, np. smocza krew.

Druga kwestia. Przy smużeniu kadzideł należy dbać o drogi oddechowe. Jako astmatyk nie mogę pozwolić sobie na okadzanie mieszkania. Używam ich tylko na otwartej przestrzeni, odprawiając rytuały na dworze lub medytując na balkonie. Dym kadzideł jest równie szkodliwy jak dym papierosów, dlatego proponuję umiar.

Szmaragdowa polana

Palo santo i białą szałwię możesz zakupić w Szmaragdowej Polanie w zestawie do oczyszczania.

Założycielką Szmaragdowej Polany jest Kinga – twórczyni biżuterii z kamieni naturalnych oraz surowych kryształów najlepszej jakości. Z dokładną precyzją tworzy projekty, a następnie oddaje całe serce, aby przeobrazić je w unikalne biżuterie. Miłość do kamieni naturalnych i kamieni szlachetnych odziedziczyła po babci. Kreowanie biżuterii to jej pasja, a realizacja szkiców stanowi formę medytacji. Wyroby Kingi nie tylko stanowią funkcję ozdobną. Można traktować je jako amulety.

Zestaw do oczyszczania

Wracając jednak do kadzideł. Zestaw zawiera dwa drewienka Palo Santo, bukiecik suszonej Szałwi (9cm)  kryształ górski (około 3-4cm), selenit (około 2cm) oraz instrukcję, która przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces oczyszczania. 

3 komentarze

 1. Bardzo mnie zaciekawiłaś. Na pewno zagłębie się w temacie. Polecisz może jakąś książkę gdzie można więcej przeczytać na temat różnych rytuałów?

  • Księżycova Reply

   Dziękuję <3 Na początek zapraszam do mojej ostatniej recenzji książki "Żyj zgodnie z fazami Księżyca"
   https://ksiezycova.pl/zyj-zgodnie-z-fazami-ksiezyca-recenzja-poradnika-g-kirsty/

 2. Ciekawe.. nie do końca wierzę w takie wypędzanie złych emocji bo jestem poprostu mało czuła na takie moce ale jak na ciebie działa to się bardzo cieszę 🙂 brzmi zachęcająco więc może kiedyś spróbuję i coś
  wreszcie poczuje 🙂

Write A Comment