Czy wiesz czym jest test PERSO.IN? Co wiesz na temat swojej osobowości?

Psychotesty pasjonowały mnie od dziecka. Jako spora, (bo licząca aż dziesięciu członków) rodzina miałyśmy z siostrą duże wyzwanie by je zdobywać. Zgodnie z przyjętym schematem gazety trafiały najpierw do rąk babci. Czytała aktualności, dowcipy, a nawet zdarzało się, że “nadgryzła” nieco krzyżówki. Następnie pisemko trafiało do rąk taty. Po przewertowaniu najświeższych wiadomości chwytał za długopis i w mgnieniu oka rozwiązywał krzyżówkę co do ostatniego hasła. Później jedynie w celach informacyjnych gazeta wędrowała od mamy, przez ciocie, wujka, aż nareszcie trafiały do nas. Chwytałyśmy za nożyczki i szukałyśmy stron z psychologią i ezoteryką. Wycinałyśmy horoskopy, intrygujące ciekawostki i rzecz jasna – testy psychologiczne. Musiałyśmy robić to w pośpiechu, bo tuż po nas pisemko trafiało do rąk młodszych kuzynek, które bez skrupułów rozrywały je na strzępki 😀

Proste, szybkie ankiety zawsze dawały prawdopodobieństwo, że dowiemy się o sobie czegoś nowego. Nie ważne, że wyniki często mijały się z rzeczywistością, że dowiadywałyśmy się komicznych, a czasem i przerażających informacji na swój temat. Nie wiem jak mojej siostrze, ale mi do dziś to sprawia frajdę.

A zatem kiedy otrzymałam propozycję skorzystania z testu osobowości PERSO.IN nie wahałam się ani sekundy.

PERSO.IN

Test osobowości PERSO.IN to polskie narzędzie diagnostyczne, które odkrywa psychologiczne różnice między ludźmi. Specjaliści poprzez ankietę internetową analizują zaznaczone odpowiedzi i wyliczają wynik osobowości badanego. Na ich bazie tworzony jest spersonalizowany raport, który pokazuje naturalne predyspozycje i zawiera instrukcje jak wykorzystać osobowość w życiu prywatnym i zawodowym. Całość wykorzystywana jest do rekrutacji lub celów rozwojowych podczas konsultacji lub szkolenia z certyfikowanym trenerem.

Co zyskasz poprzez wykonanie testu?

 • zwiększysz swoją samoświadomość,
 • poznasz po 15 przewag, ryzyk i sfer, w których się sprawdzisz, by mieć drogowskaz do pracy nad sobą,
 • nauczysz się jak wykorzystać osobowość do osiągnięcia Twoich celów,
 • odkryjesz 10 stylów funkcjonowania, które pogłębią rozumienie Twoich emocji, myśli, uczuć i zachowań.

Badanie składa się z 5 etapów:

 1. Zamawiasz lub otrzymujesz zaproszenie do badania.
 2. Wypełniasz test osobowości.
 3. Otrzymujesz wyniki badania.
 4. Konsultujesz wyniki z trenerem.
 5. Wykorzystujesz wiedzę na temat Twojej osobowości.

Raport osobisty

Raport osobisty to 31 stron, dzięki którym poznasz swoje wyniki. Dokładna analiza, uwzględnia pięć obszarów: ludzie, doświadczenia, obowiązki, stymulatory, trudności. Zyskujemy zatem informację o cechach, które nas wyróżniają na tle innych. Ponadto odkrywamy swoje mocne strony oraz zagrożenia, na które powinniśmy być przygotowani. Poznajemy sfery, w których sprawdzimy się najlepiej, rozwijamy swą samoświadomość, pogłębiamy samoakceptację.

Poniżej znajduje się zilustrowany wynik mojego testu PERSO.IN:

1. Ludzie

Obszar ten skupia się na postawie przyjmowanej względem innych ludzi. Dotyczy zaufania, prostolinijności, altruizmu, ustępliwości, a także skromności czy wrażliwości na potrzeby innych.

2. Doświadczenia

Obszar ten pozwala sprawdzić jak bardzo otwarty jesteś na różnego rodzaju doświadczenia. Zarówno te wewnętrzne (jak wyobrażenia , emocje i uczucia, wyznawane zasady i wartości), jak i te zewnętrzne (piękno i estetyka, podejmowane aktywności oraz nowe idee).

perso.in

3. Obowiązki

Obszar ten dotyczy nastawienia do pojawiających się zobowiązań. Określa Twoją wiarę we własne umiejętności, dążenie do osiągnięć, skłonność do porządku oraz przestrzegania zasad, a także samodyscyplinę oraz rozwagę przed podjęciem działań.

psychotest

4. Stymulatory

Obszar, na bazie którego można określić jak dużo doznań potrzebujesz. Dotyczy nie tylko poszukiwania wrażeń, ale także podejmowania aktywności oraz ilości kontaktów z innymi.

test psychologiczny

5. Trudności

Obszar ten pozwala zobaczyć jak często doświadczasz problemowych sytuacji w codziennym życiu. Dotyczy skłonności do odczuwania lęku, stresu, zdenerwowania, smutku, wstydu oraz zdolności kontrolowania pragnień.

perso.in

Podsumowaniem każdego obszaru są wyszczególnione trzy elementy, w których możemy się sprawdzić. W moim przypadku są to:

PERSO.IN

Rozmowa z ekspertem

Po otrzymaniu osobistego raportu mamy możliwość przeprowadzenia godzinnej sesji z ekspertem w celu omówienia raportu. Dzięki temu dowiemy się jak należy czytać raport i jak wykorzystywać dane informacje w przyszłym życiu.

Czy warto robić test PERSO.IN?

Przyznam, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona testem PERSO.IN. Samo wypełnianie ankiety było ciekawym i co ważniejsze przyjemnym doświadczeniem. Pytania są jasno sformułowane, nie nużą badanego. Z kilku prostych odpowiedzi eksperci wyciągają informacje o naszej osobowości i w szczegółowy sposób je interpretują. W moim przypadku wyniki są bardzo wiarygodne. Szczerze odpowiadałam na każde pytanie i zyskałam zgodny z prawdą raport. Utwierdziłam się w swoich przekonaniach. Nabrałam pewności, że wiem co chcę w życiu robić, głównie w sferze zawodowej. Że moje wybory są słuszne i że poradzę sobie z wyznaczonymi celami.

Cały raport w rzeczywistości jest dużo obszerniejszy, powyższe jego elementy są jedynie przykładem mojego osobistego wyniku. Uważam, że raport może także posłużyć jako dodatek do CV dla przyszłych pracodawców. Firmy, zwłaszcza korporacyjne, często stosują tego typu analizy na swoich pracownikach, by odpowiednio przypisywać stanowiska w firmie.

Polecam test PERSO.IN osobom, które pragną odkrywać swoje mocne i słabe strony, które chcą poznać swoją osobowość. Test świetnie nada się dla osób, które mają problem z obraniem ścieżki zawodowej. Co ciekawe, test jest nie tylko dla osób pełnoletnich! Osoby niepełnoletnie mogą skorzystać z testu odpowiednio przygo


2 komentarze

 1. Twojej siostrze nadal to sprawia ogromną frajdę i jak tylko zobaczyłam link, musiałam skorzystać 😀 Do teraz lubię odpowiadać na pytanina, a strony z podejrzanymi treściami (nadnaturalne sprawy, ezoteryka itp) to moje ulubione. Miałyśmy fajne dzieciństwo 😉

 2. Pierwszy raz o czymś takim słyszę! Skusiłabym się z chęcią na taki test:)

Write A Comment