Pielęgnacja twarzy to temat niezwykle obszerny i zarazem trudny. Kosmetyków i producentów, którzy wytwarzają dzisiaj produkty pomagające dbać o naszą cerę jest mnóstwo. By zatem dobrać odpowiedni kosmetyk potrzeba nie tylko dogłębnych poszukiwań, ale również umiejętności czytania etykiet, znajomości typu cery jaką posiadamy i odpowiedniego postępowania z nią oraz określenia naszych oczekiwań w stosunku do danego specyfiku. Moja cera na pozór nie jest bardzo wymagająca, choć miewam skłonność do trądziku, przesuszeń i przebarwień. Poniżej przedstawiam kremy marki Gaja, które wybrałam na czas jesieni.

Ideą marki Gaja jest to, by zapewniać klientom wszystko co najlepsze i najbardziej drogocenne w naturze. Nazwa firmy nawiązuje do bogini, matki ziemi, która stworzyła świat. Marka bazuje na naturalnych, prostych i jednocześnie skutecznych składnikach. W ofercie sklepu znajdziemy produkty do pielęgnacji ciała oraz twarzy o wyjątkowych właściwościach i niepowtarzalnych zapachach.

Gaja Radosna

Zapewnia prawidłowe nawodnienie skóry w ciągu dnia. Zmniejsza skłonność do pękania skóry, szczególnie w kącikach ust, dlatego może być wykorzystywany jako naturalny produkt ochraniający te wrażliwą część ciała. Wysoka zawartość magnezu nadaje masłu kakaowemu właściwości wzmacniające skórę, dlatego warto stosować krem w okresie zimy, gdy procesy obronne skóry słabną pod wpływem działania niskiej temperatury i silnych wiatrów. Ponadto zapobiega i leczy rozstępy i blizny. Dodatkowo, kosmetyki do których dodane jest masło kakaowe nabierają przyjemnego aromatu czekolady.

Jak już sam opis wskazuje – krem idealnie nadaje się zarówno do codziennej pielęgnacji twarzy, jak i do nieco trudniejszych przypadków – rozstępów, z którymi borykam się już od czasu ciąży. Krem idealnie i ekspresowo nawilża skórę. Rozstępy pod jego wpływem jaśnieją, robią się gładsze, a skóra odzyskuje jędrność. Zapach kosmetyku jest cudowny! Smakowity aromat czekolady pobudza zmysły umilając domową pielęgnację. Gaja Radosna świetnie nawilża dłonie. Niewielkie pudełeczko mieszczące się w każdą damską torebkę sprawia, że możemy mieć ją zawsze przy sobie.

Gaja Aloesowa

Mocno nawilżający krem aloesowy. Aloes słynie przede wszystkim z działania antybakteryjnego, nie dopuszcza do rozwoju stanów zapalnych. Jest lekiem na trądzik, bo koi podrażnienia i działa jak balsam na zaognione wypryski. Przynosi on również ulgę w cierpieniu, np. po poparzeniu skóry. Miejscowo niweluje podrażniony naskórek, redukuje zaczerwienienia i pomaga tkankom się zregenerować. Poprawia również napięcie skóry.

Krem ten wybrałam bez zawahania z prostej przyczyny… Po ciąży zostało mi mnóstwo pamiątek w formie rozstępów. Czytałam niejednokrotnie, że aloes świetnie sobie z nimi radzi i jak się okazało… to faktycznie działa! Krem Gaja aloesowa nie tylko świetnie pielęgnuje twarz i nawilża, ale również niweluje niedoskonałości na całym ciele. Już po 3 użyciach zauważyłam, iż rozstępy znacznie się rozjaśniły, a najmniejsze z nich zostały wygładzone.

Comments are closed.