Od lat jestem fanką Harrego Pottera. Posiadam wszystkie tomy J.K. Rowling i każdą część filmu o przygodach młodego czarodzieja. Trzy lata temu wytatuowałam sobie na ręce symboliczną cyfrę 9 i 3/4, zaś w grudniu urodziłam córkę, którą (mam nadzieję) wychowam na kolejną fankę HP. A wisienką na torcie stała się pachnąca jeszcze świeżym drukiem książka “Harry Potter – Podróż przez historię magii”. 

Harry Potter – Podróż przez historię magii | Media Rodzina

“Nieocenione źródło wiedzy i cenny skarb dla każdego fana Harry’ego Pottera!” – w samo sedno! Kwadratowego formatu lektura opatrzona w miękką okładkę ze skrzydełkami zawiera sto czterdzieści cztery strony po brzegi wypełnione magią. Książka zawiera mnóstwo bogatych informacji, ilustracji i wzmianek na temat czarodziejskiej historii. Album prócz magii zawiera także ciekawostki między innymi z zakresu astronomii, zoologii i botaniki.

Książka dodatkowo posiada sześć wyjątkowych i bardzo kreatywnych kart. Każda z nich pochodzi z innej dziedziny. Są to: wróżbiarstwo, eliksiry i alchemia, obrona przed czarną magią, opieka nad magicznymi stworzeniami, zielarstwo oraz feniks. Każda z nich zawiera cenne ciekawostki oraz zadania, które przenoszą czytelników do świata magii. Wskazówki pomagają osiągać niebywałe zjawiska takie jak: zmiana koloru kwiatów, duch w butelce, smocze jajo, itd. Bardzo podoba mi się ten załącznik i jestem pewna, że gdy tylko Maja dorośnie będziemy razem eksperymentować rozwijając jej wyobraźnię.

Dzieło wydane zostało w ramach wystawy British Library, zorganizowanej z okazji dwudziestej rocznicy wydania pierwszej części: “Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Tom jest wyjątkowy, chociażby dlatego, że zawiera jak dotąd niepublikowane ilustracje, a także odręczne zapiski autorki J. K. Rowling.

Zarówno treść jak i szata graficzna książki jest oszałamiająca! Pokochałam tą lekturę już od pierwszych stronic. Pozwala ona zbliżyć się, a nawet poczuć prawdziwy klimat, w jakim tkwiła autorka kreując Harrego Pottera i jego przygody.

Idealne dopełnienie kolekcji książek o Harrym Potterze, źródło magicznej wiedzy. Majka choć dopiero nauczyła się przewracać kartki książki już jest nią zafascynowana. Jestem przekonana, że wkrótce będzie z nadzieją oczekiwać na swój list z Hogwartu… 😀

Podobny obraz

Comments are closed.