Odkąd działam w sieci jako Księżycova, otworzyło się przede mną mnóstwo możliwości. Blogosfera zapewniła mi nie tylko moje małe miejsce w Internecie, ale również rozwijanie swoich pasji, samorealizację oraz zbieranie nowych doświadczeń. Jeszcze 1,5 roku temu nawet nie przyszłoby mi do głowy, że już niebawem wydam własną książkę, będę rozwijać się w wyuczonym zawodzie. Nie potrafiłam nawet oficjalnie nazwać się “blogerką”… Dziś jestem dumna z tego, co robię. Osiągam wyznaczone cele, walczę ze swoimi słabościami, organizuję spotkanie blogerów i… Nie kryję się z faktem, iż jestem blogerką!
Dnia 13 sierpnia 2016 roku w bydgoskiej kawiarni Strefa, miało miejsce pierwsze organizowane przeze mnie spotkanie blogerek. Jako blogerka (jeszcze) małego formatu mogę śmiało stwierdzić, że rzuciłam się na głęboką wodę. Innymi słowy: nie wiem co mi strzeliło do głowy, by podjąć się takiego przedsięwzięcia bez żadnego doświadczenia w tymże temacie. Na ogół zawsze odgrywałam role drugoplanowe, bezpiecznie wtapiałam się w tłum, lecz tym razem było zupełnie inaczej. Postanowiłam skonfrontować się z własnym lękiem przed publicznymi wystąpieniami i…         …dałam radę! 🙂

Organizacja spotkania nie należała do najłatwiejszych, lecz jak mawiają: dla chcącego nic trudnego, (choć w moim przypadku raczej powiedziałabym: dla upartego nic trudnego). Chętnych uczestników na spotkanie było na prawdę co nie miara, zatem wyłoniłam tylko dziewięć osób, które oficjalnie zostały zakwalifikowane na spotkanie. Niewielka liczba uczestników zapewniała mi możliwość zapanowania nad towarzystwem w sytuacjach kryzysowych.

Uczestniczki spotkania:

 
Kamila Warczak         Martyna Cysewska      Monika Rehmus         Sylwia Szumińsk
  camesss                         m-artyna               moniquerehmus             sszuminska
 
Angelika Jeżyńska   Patrycja Kalinowska     Marta Poćwiardowska   Roksana Kalinowska
    chucky19                         slaguu                            atramka             roksanakalinowska
 
 
Jak już wspomniałam spotkanie zgodnie z planem odbyło się 13 sierpnia br w samo południe w Strefie przy ul. Długiej. Kawiarnia okazała się niesamowicie przytulna, przestrzenna i klimatyczna. Lokal idealnie nadał się na naszą akcję, zaś obsługa nie do końca spełniła moje oczekiwania.

Spotkanie rozpoczęłyśmy od wykładu na temat: “Jakości i bezpieczeństwa stosowania suplementów diety”, które wygłosiła przemiła przedstawicielka firmy Pharma Nord i dietetyk – pani Izabela Stańczyk. Tematyka prezentacji bez wątpienia zaciekawiła każdą z nas niezależnie od wieku czy zainteresowań. Dowiedziałyśmy się o niezwykle istotnych sprawach, takich jak dokładne sprawdzanie składu suplementów i analizowanie tych informacji z rzeczywistą gramaturą preparatu, jak również przestrzegano nas przed zażywaniem fałszywych farmaceutyków, gdzie zamiast witamin występują nawozy roślinne bądź tynk…

Tuż po udanym wykładzie przeszłyśmy do kolejnej części tj. poczęstunku oraz rozdania i omówienia paczek sponsorskich (a trochę ich było!). Spośród wielu ofert, wybrałam czternaście firm: PharmaNord, Lunally, Eveline Cosmetics, CD kosmetyki, Tovago, PopCrop, Raw & Happy, Ouhmania, Akatja, Promees, Helion, Karmelowe, Dwie Kropki, Nanobytes, gdzie królowała żywność i kosmetyki.

Ostatnim etapem naszego zgromadzenia były luźne pogawędki na temat (rzecz jasna!) blogowania. Każda uczestniczka brała czynny udział w dyskusji, co mnie ogromnie ucieszyło. Udowodniłam nie tylko sobie, ale i całej ekipie, że blogerzy nie powinni ze sobą rywalizować pod żadnym możliwym aspektem, a zwłaszcza ze względu na podobieństwo naszych stron, wiek, wizerunek czy styl bycia. W spotkaniu brały udział blogerki od piętnastu do dwudziestu trzech lat, zatem przedział wiekowy był duży, a mimo to bez najmniejszych problemów złapałyśmy wspólny język. Mówiłyśmy otwarcie o naszych sukcesach i porażkach, nie ukrywałyśmy zdobytych doświadczeń i porad, jakie zyskałyśmy działając w świecie blogosfery. W ten oto sposób nasze spotkanie przedłużyło się o całe 45 min!

Dziękuję wszystkim i każdej z osobna, za udział w spotkaniu. Dziękuję za miłą atmosferę, za pomoc w organizacji, za wyciąganie mnie z opresji i zaangażowanie. Dziękuję za to, że doceniłyście moje starania i wyraziłyście chęć uczestnictwa w kolejnych spotkaniach!

Dziękuję!

15 komentarzy

 1. Monique Rehmus

  Spotkanie było dla mnie bardzo ciekawym i inspirującym przeżyciem. Cieszę się, że mogłam poznać tak niesamowite i ambitne dziewczyny jak Wy! Nic bardziej nie motywuje do działania jak wspólne pasje! Pozdrawiam serdecznie :* :)))

 2. Natalia Wałdowska

  Super, że wiele osób organizuje takie spotkania. Fajnie jest poznać osoby, z którymi się znamy tylko z internetu. 🙂
  http://nwaldowska.blogspot.com

 3. Magic Melody

  Widać że było fajnie i to bardzo 🙂 pozdrawiam 🙂

 4. Takie spotkania to świetny pomysł! Można poznać wspaniałych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Po prostu bajka. Gratuluję odwagi i samozaparcia. Ja bałabym się brać za coś takiego. Cieszę się, że Ci się udało. W sumie to nawet Ci zazdroszczę, haha.

  Pozdrawiam,
  http://kozlovskaiza.blogspot.com/

 5. Laura Hassak

  Takie spotkania są świetne, można wymienić się różnymi radami. Extra pomysł i świetnie, że udało Ci się go zrealizować.

 6. Natalia Kosin

  To musiał być bardzo miłe i przyjemne spotkanie. Zazdroszczę! Ja raczej balabym się takie coś zorganizować. Ach ta nieśmiałość :')

 7. Natalia Kaczmarek

  Zazdroszczę Wam bardzo takich spotkań ! Chciałabym się na takie wybrać. Wiesz może czy będzie w najbliższym czasie w Poznaniu, albo we Wrocławiu ? 🙂

  Od dawna oglądam Twojego bloga i jest chyba moim ulubionym ! Zaobserwowałam ! Super 🙂
  http://nataliakaczmarek.blogspot.com/

  • Niezmiernie mi miło! Dziękuję za miłe słowa.
   Jeśli chodzi o spotkania polecam przyjrzeć się wydarzeniom takim jak Blog Conference Poznań czy Wroblog 🙂

 8. Emma Budzejko

  Super że organizujesz takie spotkania 🙂 Życzę powodzenia na następnych spotkaniach !!
  Zapraszam http://true-life-from-me.blogspot.com/

 9. Roksana Kalinowska

  Właśnie! My dziękujemy że mogłyśmy zaliczyć się do grona wybranych i z ogromną chęcią każda z nas nie tylko będzie uczestniczyć ale nawet pomoże w razie potrzeby przy kolejnej organizacji tak wspaniałego wydarzenia, które było naprawdę bardzo ciekawym doświadczeniem dla każdej z nas 🙂

 10. Patrycja Kalinowska

  To my dziękujemy za tak wspaniałe spotkanie! Czekam na kolejne 🙂

 11. Milena Łukasiak

  Fajne takie spotkanie 🙂

  http://rilseee.blogspot.com/

 12. Magdalena Roszak

  Szkoda, że o nim nie wiedziałam 🙁 mam nadzieję, że na następnym się pojawię!

 13. Izabela Kornet

  Jaka szkoda, że nie wiedziałam o tym spotkaniu 🙁 Ja też organizuję spotkanie w Bydgoszczy, ale dopiero w listopadzie 🙂

  • Wobec tego zapraszam na kolejne spotkanie! O dokładnym terminie i zapisach poinformuję na blogu 🙂 Dziękuję za komentarz i życzę, by Twoje spotkanie było równie udane jak moje 🙂