Granada jest ciekawym ośrodkiem miejskim, którego w czasie wycieczki po wschodniej Andaluzji nie można pominąć! To jednocześnie jeden z ważniejszych ośrodków turystycznych, jakimi może się pochwalić Hiszpania. O ogromnym potencjale turystycznym tego miasta najlepiej może świadczyć fakt, iż biura podróży coraz chętniej urządzają wycieczki w ten region Hiszpanii. Jakimi atrakcjami przyciąga turystów to miasto?

Costa del Sol

Granada i jej fenomen

Granada to jedna z najważniejszych miejscowości turystycznych, jakimi przyciąga dziś Hiszpania. Wspaniałe zabytki i atrakcyjna okolica sprawiają, że biura podróży chętnie organizują wyjazdy w tym kierunku. Blisko stąd do tak ciekawego pasma, jakim są góry Sierra Nevada (tutaj wyjazdy na narty organizuje Itaka), blisko stąd również do słynnych kąpielisk śródziemnomorskich – Costa del Sol. Tak korzystne położenie sprawia, że Granada przyciąga turystów niczym magnes. Nie brak tu również wspaniałych zabytków, dzięki którym na terenie miasta w ciekawy sposób mogą spędzać czas nie tylko miłośnicy aktywnego wypoczynku, ale i ci, którzy stawiają na relaks w otoczeniu wspaniałych zabytków. Którym z tutejszych atrakcji turystycznych należy się szczególne zainteresowanie?

Granada i jej atrakcje

Zabytków na terenie tego miasta jest sporo, a wybór tych najważniejszych nie jest wcale zadaniem prostym. Jednym z najciekawszych obiektów jest XV-wieczny budynek, w którym obecnie mieści się Muzeum Archeologiczne. Ciekawą siedzibą może się też pochwalić Muzeum Sztuki Grenady które ulokowało się w gmachu pochodzącym z XVI stulecia. Ciekawym zabytkiem z XVI wieku jest miejscowa katedra, będąca jednym z najciekawszych zabytków hiszpańskiego renesansu. W jej wnętrzu można zobaczyć wiele niezwykłych dzieł sztuki, przy czym na szczególne wyróżnienie zasługują te obrazy, których autorem jest El Greco. Turyści zaglądają do tej świątyni również ze względu na Kaplicę Królewską, która znana jest jako miejsce pochówku Królów Katolickich. Z początków XVI stulecia pochodzi też kolejny zabytek sakralny Grenady. Jest nim klasztor kartuzów, którego dumą są krużganki z ciekawymi malowidłami. Przedstawiają one sceny z życia św. Bruna, dzięki czemu są wyjątkowymi zabytkami sztuki sakralnej. Ważnym celem w programie każdej wycieczki po mieście jest też niezwykły pałac mauretański, który powstał w XII stuleciu. Zwiedzenie tego kompleksu może zająć sporo czasu, jednak nie będzie to czas stracony. Można tu zobaczyć takie atrakcje, jak Brama Sprawiedliwości oraz pałac. Zachwycają też tutejsze ogrody, które również prezentują się wspaniale. Warto też odwiedzić pałac Karola, będący największą i najważniejszą budowlą na terenie tego kompleksu. Jego budowę rozpoczęto w pierwszej połowie XVI stulecia, i choć nigdy jej nie dokończono, dziś służy ona turystom jako ważna placówka muzealna. Turyści mogą tu zobaczyć Muzeum Archeologiczne oraz równie ciekawe Muzeum Sztuk Pięknych.

Sierra Nevada

Dzięki takim miastom, jak Granada, Hiszpania od lat zalicza się do kręgu turystycznych potęg. Na całym świecie można spotkać biura podróży, w ofertach których wycieczki do tego kraju zajmują bardzo ważne miejsce. Nic w tym dziwnego. Niezwykła kultura, wspaniały klimat i zabytki, które mają wyjątkową wartość to czynniki, dzięki którym ten kraj już dawno podbił serca wielu turystów. Z Polski można tam polecieć m.in. z Itaką – zarówno na wycieczki objazdowe, wczasy na Wybrzeżu Słońca oraz wspomniane wcześniej narty.

Write A Comment