Nasza Księgarnia to wydawnictwo, które na rynek wprowadza nie tylko książki, ale również oryginalne i kreatywne gry planszowe. W ich ofercie znajdziemy gry zarówno dla najmłodszych jak i dla dorosłych osobników. Dzięki NK znalazłam idealne gry, za pomocą których Halloween mogę obchodzić nie tylko w październiku!

Lubię wracać wspomnieniami do letnich czasów dzieciństwa. Wakacje pomimo tego, że prawie zawsze spędzałam w domu, nigdy nie były dla mnie czasem nudy. Każdy dzień wykorzystywałam w pełni od świtu, aż po zmierzch na ulubioną rozrywkę, rozwijanie swoich pasji oraz podejmowanie nowych wyzwań. Odkąd sięgam pamięcią zawsze razem z siostrą Dominiką byłyśmy osobami bardzo kreatywnymi z głowami nieustannie produkującymi coraz to nowsze i bardziej zwariowane pomysły. Szyłyśmy ubranka dla lalek, tworzyłyśmy czasopisma dla pluszaków, uczyłyśmy się najrozmaitszych piosenek, układałyśmy własne choreografie taneczne, tworzyłyśmy rzeźby z masy solnej, kucharzyłyśmy, i wiele, wiele innych. Niezależnie od pogody, zawsze miałyśmy plan dnia. W słoneczne dni przebywałyśmy na dworze, biegałyśmy po łąkach, zbierałyśmy razem z babcią owoce, lub wypoczywałyśmy nad jeziorem, zaś gdy niebo przyćmiewały deszczowe, lub lepiej – burzowe chmury zasiadałyśmy wraz z rodziną do… gier planszowych.

Jako że mamy dość burzliwy okres wakacyjny, zapragnęłam sięgnąć po nowości, które ukazały się w świecie planszówek. A ponieważ lubię mroczne rzeczy i pałam miłością do Halloweenu, postanowiłam urządzić go sobie w lipcu, ot co!

13 duchów

Victor Amanatidis

ilustrator: Tomek Larek

wiek: 8-108 lat
liczba graczy: 2-4
czas gry: 20 minut
płeć: chłopiec / dziewczynka

Opis: Przenieś się do starej posiadłości, w której hula 13 duchów. Twoim zadaniem jest wskazanie miejsca, w którym ukryły się duchy należące do rywali. Gra oparta na dedukcji. Proste zasady, wielkie emocje.

Potworne porządki

Gamewright

ilustrator: Maciej Szymanowicz
wiek: 3-103 lat
liczba graczy: 2-4
czas gry: 15 minut
płeć: chłopiec / dziewczynka

Opis:

Dzieci robią porządek w pokoju. Wyciągają z woreczka różne przedmioty i odstawiają na odpowiednie miejsca.
Zadanie utrudniać będą psotne stworki – mają kształty podobne do przedmiotów poszukiwanych przez graczy, łatwo więc się pomylić! Wygra gracz, który pierwszy zrobi porządek w swoim pokoju.
Gra 13 duchów ma niesamowite obrazki bardzo przypominające mi twórczość Tima Burtona, która jest mi szczególnie bliska. Pobudza wyobraznię i nadaje iście mrocznego, tajemniczego klimatu podczas gry. Zaś gra Potworne porządki jest niesamowicie kreatywna i co ważniejsze – edukacyjna! Jest to wspaniała gra dla najmłodszych dzieci. Uczy ona rozróżniać kolory, kształty oraz ćwiczy refleks i koncentrację. Szaty graficzne gier są po prostu obłędne! Najwyższa jakość, pomysłowość, żywe kolory – czego chcieć więcej? Ponownie jestem pozytywnie zaskoczona jakością i oryginalnością produktów jakie oferuje wydawnictwo Nasza Księgarnia. Po cichu liczę na to, iż Maja przejęła ode mnie choć odrobinę zamiłowania do mroku i już niebawem będziemy razem urządzać sobie wieczorki halloweenowe 😀
Post napisany we współpracy z:
Podobny obraz

Comments are closed.