W przeciągu całych dziewięciu miesięcy prędzej czy później każdą ciężarną dotyka tak zwany syndrom wicia gniazda. Zjawisko to jest niczym innym jak przygotowaniem się na powitanie nowego członka rodziny. Tak, jak pierwszym trymestrze spędzałam cały czas na kanapie i nad muszlą klozetową na przemian, tak w drugim jestem w stanie przenosić góry. No… Może nie dosłownie bo kręgosłup daje już o sobie znać, ale energii, motywacji i pomysłów mam aż nadto. Syndrom wicia gniazda zwykle zaczyna się niewinnie. Od nieśmiałych spojrzeń ku wystawom sklepów dziecięcych i drobnych zakupów odzieżowych przez organizację generalnych porządków, remontów, a nawet… przeprowadzkę. Z wyprawką dla maluszka jestem daleko w tyle pomimo tego, że mój instynkt gniazdowania uaktywnił się już kilka tygodni temu. Moim pierwszym krokiem do powitania dziecka stał się remont generalny i przeprowadzka. Już niebawem mój adres ulegnie zmianie, a szaleństwo zakupowe dopiero się rozpocznie!

Od dłuższego czasu ubóstwiam style takie jak: shabby chic, skandynawski i styl angielski. Shabby chic uwielbiam ze względu na to, iż pozwala łączyć delikatne, kobiece (różowe, błękitne) akcenty ze stylem vintage/retro. Styl skandynawski jest mi bardzo bliski przede wszystkim na wszechobecną biel i estetykę wnętrz. Angielski zaś cenię sobie za typowy dla tego stylu przepych, który mimo ciasnoty, daje poczucie komfortu i domowego ciepła. Aktualnie jestem w trakcie aranżacji wnętrz. Wybór dodatków, planowanie rozmieszczenia mebli, ostateczne zakupy, itd.

Największą inspiracją ostatnio stał się dla mnie modny dziś beton we wnętrzu. Motyw cegiełek na ścianie powoli odchodzi w zapomnienie, a ich następcą stał się motyw betonu. Zimny charakter surowej ściany wbrew pozorom pasuje do każdego wnętrza niezależnie od tego, jaki styl mu towarzyszy. Beton architektoniczny użyć można niezależnie od tego, czy pomieszczenie jest niskie, czy wysokie, duże, czy też małe (ważną kwestię stanowi tutaj oświetlenie). Nadaje się zarówno na podłogę, ściany jak i sufit. Metod uzyskania takiego efektu jest wiele. W sklepach możemy zakupić specjalną farbę w kolorze betonu, gotowe płyty betonowe bądź płytki imitujące beton.

Niektóre jednak pomysły na aranżację wnętrz najlepiej jest powierzyć profesjonalistom i od sprawdzonego producenta zakupić pewny materiał. Jednym z największych producentów betonu w Polsce jest firma CEMEXBETON. Jest to globalny lider w branży artykułów budowlanych, który zapewnia szeroki wybór produktów i usług, nowoczesną wytwórnię najwyższej jakości betonu, stuletnie doświadczenie oraz dbałość o środowisko.

Tymczasem zapraszam do zapoznania się z pierwszą metamorfozą mojego gniazdka i inspiracjami, które posłużą mi do jego pełnego wyposażenia.

Metamorfoza mieszkania: 

Pozostały drobne poprawki, umeblowanie i oficjalna przeprowadzka. Jak myślicie, w którym pomieszczeniu najlepiej sprawdzi się artystyczny beton?

INSPIRACJE:

Beton we wnetrzach:

Podobny obraz

Shabby Chic:

Styl angielski:

Styl skandynawski:

Inspiracje zaczerpnięte ze strony Pinterest.

Syndrom wicia gniazda – etap pierwszy – powoli zbliża ku końcowi 🙂 Niebawem ruszę na kolejne łowy, tym razem po wyprawkę dla malucha, a następnie ruszę z aranżacją jego kącika!

Comments are closed.