Odkąd zostałam matką coraz częściej powracam wspomnieniami do czasów mojego dzieciństwa. Przywołuję w myślach wszystkie moje dawne zainteresowania, upodobania i marzenia. Analizuję. Pragnę, by moja córeczka Majka miała równie dobre wspomnienia co ja. By jej dzieciństwo choć odrobinę było tak magiczne jak moje… 

By tak jak ja biegała boso o poranku na skropionej rosą łące, tańczyła w deszczu, liczyła burzowe pioruny, wierzyła w moc sprawczą spadających gwiazd… Chciałabym, by podobnie jak ja prowadziła zaledwie kilka zeszytów do szkoły i tysiąc innych dla własnych zainteresowań. By była równie kreatywna i ciekawa świata. By nie bała się marzyć i nigdy nie zaznała nudy – czytała książki, rysowała, wyszywała, robiła korale z jarzębiny, wianki z bławatków i… Grała w gry planszowe!

Już będąc w ciąży wiedziałam, że koniecznie muszę zapewnić Majce trzy rzeczy:

▪ Regał uginający się pod ciężarem książek.

▪ Skrzynię pełną gier planszowych.

▪ Dom dla lalek.

Książek zebrałam już bardzo pokaźną kolekcję, dom dla lalek jest już w planach i niebawem ruszy jego budowa, zaś gromadzenie niezwykłych gier planszowych pomogło mi wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Nasza Księgarnia

Nasza Księgarnia jest jedną z najstarszych oficyn wydawniczych w Polsce. Jej działalność rozpoczęła się w sierpniu 1921 roku. Wydawnictwo wyróżnia fakt, iż świetnie łączy tradycję z nowoczesnością. W ich ofercie można znaleźć niesamowicie piękne i wartościowe książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, lektury szkolne, audiobooki oraz gry planszowe dla graczy zarówno kilkuletnich jak i tych w pełni wieku.

Zespół najlepszych specjalistów o bogatym doświadczeniu stworzył atrakcyjne gry, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej przedstawiam egzemplarze, które skradły moje serce.

SEN

Gamewright

Już sam tytuł gry sprawił, iż mój wzrok się na niej zatrzymał. SEN to nadzwyczajna gra, w której gracze udają się w podróż do świata snów. Posiada ona fantastyczne krainy: niektóre niczym wyrwane z baśni, inne zaś bardziej koszmarne – mroczne i pełne kruków. Celem gry jest stworzenie własnego snu z możliwie jak najmniejszą liczbą kruków.

Gra niesamowicie pobudza wyobraźnię, a nawet wydaje mi się być bardzo romantyczna. Ilustracje wykonane przez Marcina Minora nie tylko są zjawiskowe i przepiękne, ale również świetnie wpływają na pobudzanie wyobraźni. Gra jest odpowiednia zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek, dla młodocianych jak i dorosłych. Zakres wiekowy gry obejmuje osobników w wieku od 8 do 108 lat, ale pewna jestem, że siedmio- i stodziewięciolatek również ma prawo do uczestnictwa w rozgrywce. Czas trwania gry to zaledwie 20 minut. To bardzo duża zaleta. Gry ciągnące się godzinami potrafią zrazić niecierpliwców.

Gra zdobyła nagrodę MENSA Select (USA), 1. miejsce w konkursie Świat Przyjazny Dziecku.

NA KOŃCU JĘZYKA

Andrew Innes

Imprezowa gra zawierająca pokaźny stos kart. Karty dzielą się na dwie talie: czerwoną i niebieską. Każda z nich zawiera 96 kart, z czego 88 to karty z kategoriami, do której jak wskazuje nazwa gry – należy prędko wypowiedzieć pasujące hasło, czyli to, co mamy na końcu języka. Pozostałe osiem kart to tzw. karty specjalne. Zabawa polega na pojedynkach, do których dochodzi podczas starcia dwóch kart z tym samym symbolem. Zwycięzcą zostaje osoba, która wygra największą ilość pojedynków.

Gra ćwiczy refleks i kreatywność. Zasady gry są bardzo proste, zaś sama gra pomysłowa i bardzo wciągająca. Szybkość, która wymagana jest w pojedynkach jest sporym i ciekawym wyzwaniem, a także wnosi do gry ogromną dawkę humoru.

Autorem ilustracji jest Cezary Szulc.

Gra zdobyła 3 nagrody: Najlepsza Gra Imprezowa (Szwecja, 2016), Najlepsza Gra Imprezowa (Dania, 2014) oraz Nagroda MENSA Select (USA, 2010).

PORA NA STWORA

Dzień dziecka już niebawem, a Ty nadal nie masz dla swojej pociechy prezentu? Nie martw się, rozwiążemy Twój problem! Zapraszamy Cię na potwornie fajny konkurs, w którym możesz zdobyć niesamowitą grę planszową Pora na stwora ufundowaną przez Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA! Jak wziąć udział w rozdaniu? Kliknij w poniższą grafikę.

Znalezione obrazy dla zapytania konkursPora na stwora

Podsumowując: gry wydawnictwa Nasza Księgarnia totalnie skradły moje serce. Cudowne ilustracje, precyzja,  pomysłowość, oryginalność i dbałość o klienta bez dwóch zdań przekłada się na zaufanie i zadowolenie klienta. Gry NK wyposażone zostały w  karty megamocy, które dają graczowi specjalne przywileje (idealne dla najmłodszych graczy).

Post napisany we współpracy z:Znalezione obrazy dla zapytania nasza księgarnia

Comments are closed.